Pirmasis įrašas: Hello, World! arba trumpai apie mane

Sveiki, mano vardas yra Mantas ir jūs atvykote į mano tinklaraštį apie namų statybą Lietuvoje.

Tikiu, kad jame rasite naudingos informacijos, kuri padės susiorientuoti pirmiausiai tiems, kurie stato, ketina statyti arba rekonstruoti individualų gyvenamąjį namą.

Šį tinklaraštį pradedu dėl kelių priežasčių. Viena vertus, pastebėjau, jog viešojoje erdvėje yra krūvos straipsnių, susijusių su statyba, kurie parašyti ne tik neįdomiai (ką galima būtų atleisti), bet neretai ir prasilenkiant su pagrindine mintimi, faktais ir logika. Antroji priežastis: profesinėje praktikoje priėjau momentą, kuomet supratau jog pats turiu daug idėjų, kuriomis galiu pasidalinti su auditorija. Taip pat esu inžinierius, kuris turi rašymo talentą. Tai nėra dažna kombinacija, todėl protinga ir socialiai atsakinga tai sujungti į vieną sinergiją. Ir galiausiai – esu nepriklausomas statybos partneris, kurio veikla yra susijusi su pagalba žmonėms jų svajonių namo statyboje.

Tinklaraščio įrašuose stengsiuosi ne tiek formaliai, kiek įdomiai papasakoti apie procesus, su kuriais tenka susidurti savo veikloje.

Mano išsilavinimas yra statybos inžinierius, o profesija, kaip ir minėjau – statybos partneris.

Šį terminą vartoju apibūdinti visumai funkcijų, kurias atlieku: statybos techninę priežiūrą, kokybės valdymą (arba klaidų statybvietėje prevenciją), išlaidų optimizavimą, vadovavimą statybos darbams, projektavimo valdymą, taip pat konsultacijas statybos klausimais ir nepriklausomas ekspertizes, įvertinant jau atliktus darbus.

Mano profesinė veiklos sritis apima individualias statybas Vilniaus regione, o tikslinė auditorija – tai asmenys, kurie statosi namą pirmą kartą ir/arba negali sau leisti nuolat dalyvauti statybos procese.

Savo darbinėje praktikoje teko vadovauti tiek dideliems statybos objektams, kuriuose dirbo daug subrangovų, taip pat pats organizavau darbus jau privačiai, turėdamas savo darbininkų brigadą. Todėl galiu sau leisti teigti, jog gerai suprantu ne tik techninę pusę, bet ir daugelį skirtingų funkcijų bei interesų: pradedant nuo užsakovo, architektų, projektuotojų, baigiant rangovais ir darbininkais, kurie įgyvendina jūsų projektą tiesiogiai.

Taip pat esu sukaupęs daug patikrintų brigadų kontaktų, kuriais galiu pasitikėti ir patikėti jiems darbus, o šis faktorius yra itin svarbus statyboje.

Dėka įvairios darbinės patirties, be statybos įgūdžių pakankamai gerai išmanau komunikaciją, vadybą bei kokybės valdymą. Pastarųjų, ypač Lean ir ToC metodiką diegiu ir savo veikloje. Tai konkretūs žingsniai, kurie pagreitina darbą ir leidžia rasti geresnius kelius reikiamam rezultatui užtikrinti.

Gero skaitymo!

Turite klausimų apie savo namo statybą? Bendraukime: info@skywards.lt

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *